EAS hakkab taas toetama välismessidel osalemist

Ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Urve Palo poolt allkirjastatud määruse kohaselt on alates juulikuu teisest poolest taas võimalus hakata EAS-ilt taotlema kuni 50 000 euro suurust välismessil osalemise toetust. Kõnealune meede on suunatud väikese ja keskmise suurusega ettevõtete rahvusvahelistumisele ja ekspordi kasvu suurendamisele.

Toetuse peamiseks sihtgrupiks on töötlevas tööstuses ning nutika spetsialiseerumise kasvualade valdkonnas tegutsevad VKE-d, kus töötab vähem kui 250 töötajat, kelle aastakäive on kuni 50 miljonit eurot ja bilansimaht kuni 43 miljonit eurot. Välismessidel osalejatelt eeldatakse, et neil on olemas piisav tootmis-ja müügivõimekus. Määruse alusel hinnatakse piisavalt võimekaks ettevõtted, kes suudavad tagada kõigi messil osalemisega seotud kulude katmise, arvestades keskmiseks messil osalemisega seotud kuluks 10 000 eurot messi ja ettevõtja kohta. Toetuse minimaalne summa projekti kohta on 3000 eurot ja maksimaalne summa 50 000 eurot. Omafinantseering peab projekti kogukuludest moodustama vähemalt 20 protsenti. Taotluste vastuvõtmise alustamisest annab EAS teada oma veebilehel.

Klienditugi OÜ ekspordidivisjoni B2B.Expert juhi Rene Sildvee sõnul on see hea uudis, mida ta on juba ammu oodanud, kuna nüüd on ettevõtetel võimalus ühisstendide asemel messil osalemiseks omale sobivamaid valdkonnaspetsiifilisi üritusi valida, seal individuaalselt esineda ja sellega ka rohkem võimalike ostjate ja koostööpartnerite tähelepanu pälvida ning kvaliteetsemaid kontakte luua.

Võta Renega ühendust juba täna, et arutada lähemalt järgmistel teemadel:

  • Õige messi valik ja messieelarve planeerimine
  • Messitoetuse taotluse vormistamine
  • Strateegiliste partnerite ja klientide leidmine sihtturul
  • Klientide võtmeisikute ja otsustajatega kohtumiste planeerimine messile
  • Müügijuhtimine ja erinevad turunduslikud tugiteenused sihtturu avamisel ning laiendamisel

Klienditugi OÜ on Eesti ainuke professionaalne ärikliendimüügi agentuur, kes aitab 2007. aastast alates ettevõtetel arendada olemasolevaid ja luua uusi ärikliendisuhteid Eestis ja mujal riikides!

 

Rene Sildvee
partner/müügi- ja ekspordispetsialist
Telefon +37255664842
Skype: renesildvee
E-post: rene@klienditugi.ee

Klienditugi OÜ 20.06.2018

Võta ühendust

Klienditugi OÜ

Registrikood: 11091789
KMKR. nr: EE101235282

Tondi 51, Tallinn 11316, Eesti
kontakt@klienditugi.ee