Eestlased Dubai messil

Klienditugi OÜ partner Rene Sildvee käis koos Soome firmaga Medrian Dubais Lähis-Ida regiooni suurimal hambaravi messil AEEDC, mida ta seal tegi, nägi ja kuulis, saad vaadata alljärgnevast videoloost.

Käisime veebruaris Dubais AEEDC 2017 messil oma hea partneriga Medrian Oy – Soome ettevõte, kes väga jõuliselt oma innovaatilise tootega maailma erinevaid turge vallutab. Juba teist aastat aitame soomlastel Baltikumi turu kõrval vallutada ka Lähis-Ida turge – nüüdseks oleme juba kaks korda käinud sealse regiooni suurimal ortodontia messil, sest see on parim viis suhete loomiseks.

Valmistasime messil-käigust kaheosalise lühisarja, esimeses osas näitame teile messimelu, jagame nõuandeid, võtame kokku messipäevad ning jagame huvilistele edukaks messikülastuse planeerimiseks näpunäiteid. Nädala-kahe pärast ilmuvas teises osas teeme rohkem juttu sealse turu võimalustest, kuidas Araabias äri ajada, milliseid vigu vältida jpm.

Head vaatamist

Araabia Ühendemiraadid

Enne nafta avastamist põhines regiooni majandus peamiselt lihtsatel aladel nagu põllumajandus, datlipalmide kasvatus, kalastamine ja pärlipüük. Suur pööre toimus 1958. aastal, kui avastati esimesed naftamaardlad, mis muutis sealset elu-olu väga drastiliselt. Alates sellest hetkest on majandus kasvanud enam kui 230 korda ning täna omab AÜE maailma suuruselt 7. gaasi- ja naftareservi. Peamised suured majandussektorid ongi UAE-s kindlasti naftatööstus, mis moodustab ligikaudu 40% kogu SKT-st, kuid mahult suured on veel ka näiteks logistika, finants, turism ja kinnisvara-arendus.

Logistiliselt on näiteks Dubaist maksimaalselt 8 lennutunni kaugusel pea 2/3 kogu maailma rahvastikust. Turismi vaatevinklist on Dubai maailmas 5. kohal ning Lähis-Idas esikohal olev linn. Riigi rahvaarv kasvab pidevalt ning seda külastab praeguste näitajate järgi igal aastal umbes 10 miljonit puhkajat ja ärireisijat. See on ka põhjuseks, miks sel aastal lisandub ainuüksi Dubais olemasolevatele hotellitubadele veel 10 000. Riiklik plaan on jõuda aastaks 2020 ühtekokku 20 miljoni külastajani aastas, mis tähendab, et praegust 100 000 ulatuvat hotellitubade arvu on plaan veel kahekordistada. On veel muidki väga suuri kümnete miljardite dollarite mahus ehitus-, teadus- ja transpordisektorite projekte, mis moodustavad enamuse riigipoolsetest investeeringutest.

Kõik eelnev tagabki turgude meeletul kiirusel kulgeva arengu ning pidevalt kasvava vajaduse erinevate ressursside järele, mis muudabi Lähis-Ida turud erakordselt atraktiivseks. See omakorda loob võimalusi kõigile, kes vähegi suudavad sinna pakkuda innovaatilisi ja konkurentsivõimelisi lahendusi.

Klienditugi OÜ 17.11.2017

Võta ühendust

Jäta siia oma kontaktandmed ning kirjelda millist abi meilt ootad ning võtame sinuga ise ühendust.

Klienditugi OÜ

Telefon: +372 53 4000 30
E-post: kontakt@klienditugi.ee
Aadress: Tondi 51, Tallinn 11316, Eesti

Registrikood: 11091789
KMKR. nr: EE101235282