Tagasi

Telefonimüük ja selles edukas olemine

Jaga:

SVG placeholder SVG placeholder

Telefonis ei loe, kas rääkijal on lips ja ülikond või hoopis dressid, kas soeng on korras ja küüned hooldatud või on hommikul hambad pesemata. Siiski on neid asju, mis loevad, rohkem kui küll. Vaatamegi need siis üle.

  • Loeb see, kuhu helistada, kuhu mitte. Tegutsevad ju asutused, firmad ja muud juriidilised isikud väga erinevatel aladel. Mõni vajab oma tööks ainult paberit ja kitjutusvahendit, mõni aga tervet tehast. Ühe eelarve on kolmekohaline, teise oma aga ulatub kümnetesse või isegi sadadesse miljonitesse. On selge, et nende vajadused ja neile pakutavad tooted või teenused võivad olla väga erinevad ja kõigile neist pole mõtet üht konkreetset asja pakkuda. Ja siin tulebki appi potentsiaalsete klientide andmebaas, mis võimaldab sihtgrupi koostada võimalikult antud toote või teenuse suurima tõenäosusega ostjatest. Selle juures aitab ja teeb selle teie eest ära ka Fontakt – vaata lisa SIIT.
  • On oluline, kellele helistada. Alates juba kahemehefirmadest on neis vastatusalad enamasti ära jaotatud – samuti ka see, kes mille üle otsustab. Otsustamine hõlmab ka seda, mida töös vajatakse ja mida osta, rentida või soetada. Telefonimüüjal pole mõtet rääkida liiklusvahenditest IT osakonna juhiga ega elektripakettidest koolitusjuhiga. Ja kas teil üleüldse on teavet selle kohta, kes kuskil mille eest vastutab ja otsusi teeb. Vähemalt ühes andmebaasis on see teave olemas – vt. SIIT.  
  • Alati on tähtis see, millal helistada, et ükski lubadus uuesti helistada ei jääks täitmata ega läheks üle kokkulepitud tähtajast. Ei piisa ju sageli ainsast kõnest, ainsast kontaktist, et müügiprotsess lõpuni viia. Sageli koosneb müügiprotsess aga paljudest kontaktidest, millest see konkreetne telefonikõne on ainult üks osa. Selles nn. müügitorus on ideaaljuhul paika pandud iga kontakt ja aeg ning see, millal neid teha. Ainult märkmikust, ükskõik kas paberil või arvutis, jääb siin kindlasti väheks. Siiski on selleks olemas abimees, kus olemas iga olnud ja alles tulev kontakt kliendiga, ja kes ei lase unustada neist ühtki – vaata ja loe kliendihaldusest juurde SIIN.
  • Loomulikult tuleb silmas pidada ka seda, kuidas helistada ehk siis teisisõnu – tuleb arvestada telefonimüügi eripära. Oluline on hääl, millest ka rääkijat nägemata saab välja lugeda seda, missuguses tujus ta on, kas ta ise usub sellesse, mida ta räägib, kuidas ta suhtub klienti ja palju muudki. Olulised on pausid ja see, et ka klient saaks rääkida. Kõik see vajab teadmisi ja harjutamist, ning ega igaühest head telefonimüüjat saagi. Kui tundub, et siin oleks vaja abi või isegi, et keegi teine teeks asja ära, siis selleks on Fontaktil oma, professionaalne ja kogenud tiim – loe selle kohta SIIT.

Telefonimüük on kahtlemata võimalus. Muutke see enda jaoks reaalsuseks!

Jaga:

SVG placeholder SVG placeholder
Järgmine SVG placeholder