Klienditugi OÜ on leidnud Paldiskisse pea 50 potentsiaalset investorit

Möödunud kolmapäeval (28.08.19) toimus Paldiskis järjekordne investeerimiskonverents „Teistmoodi Paldiski 2019“, mis meelitas kohale investoreid Soomest, Norrast ja Rootsist, samuti rahvusvahelisi eksperte, riigi- ja omavalitsustegelasi ning kohalikke ettevõtjaid. Konverentsil, kus osalesid ka meiepoolsed investorotsingu projekti eestvedajad Rene Sildvee ja Juha Granlund, räägiti Paldiski ärikeskkonna võimalustest, tulevikuvisioonidest ning ka Eesti majanduse ja infrastruktuuri arengutest, mis otseselt mõjutavad Paldiski ärikeskkonda.

Rene ja Juha TMP2019

Alates 2018. aasta suvest on ka Klienditugi OÜ ekspordidivisjon B2B.Expert aidanud kaasa, et levitada sõna Paldiski tööstuspiirkonnast ka naabermaades. „Kiireks edasiliikumiseks ning potentsiaalsete investorite leidmiseks käivitasime läbi oma B2B.Expert välispartnerite võrgustiku investorotsingu teenuse (loe lähemalt SIIT) ning tänaseks oleme suhelnud ligikaudu 350 tööstusettevõttega, kellest lõviosa on Soomest, ülejäänud aga ka Rootsist, Norrast, Taanist ja Venemaalt. Neist oleme suutnud välja sõeluda ligi 50 ettevõtet, kes lähiaastatel kaaluvad endale uue tegevuskoha valikut. Vaadates Paldiski väga suurt potentsiaali ning kõiki eeliseid, võiks neist kõigist saada potentsiaalsed investorid Paldiskisse ning seda kinnitab ka tõsiasi, et huvi on neil kindlasti selleks olemas,“ kommenteerib Klienditugi OÜ partner Rene Sildvee.

„Olen suure osa ettevõtetega isiklikult suhelnud, aga sama tagasiside on tulnud ka teistelt meie töötajatelt, kes firmadega kontaktis olnud, et Paldiski on tõesti üllatavalt suurte eelistega tööstuspiirkond. Tõendiks sellele on loomulikult juba käimasolevad projektid. Olen tänaseks korraldanud mitmeid kohtumisi investorite, maaomanike, omavalitsusliikmete ja kohaliku ärielu edendajate vahel ning hetkel on meil laual 3 tõsist investeerimisotsust, millele loodame juba lähitulevikus lisa saada,“ räägib B2B.Expert Skandinaaviamaade projektijuht Juha Granlund.

Viimased edulood Paldiskist

TMP2019 4

Larkwater Groupi metanoolitehas

See on maailma üks suurimaid metanoolitehaseid, mis kõigi prognooside kohaselt peaks valmima 5 aasta pärast. Larkwater Group otsis tehasele asukohta nii Balti riikides kui ka mujal Euroopas, kuid lõplik otsus langes Paldiski kasuks, sest vaid see asukoht pakkus investorile kõiki tehase edukaks tegutsemiseks vajalikke asju – süvasadam, raudtee, maantee, samuti rajamisel olev LNG-terminal, mis on tehasele vajalik energiaallikas.

Eesti Kalatootjate Keskühistu

Sel aastal käivitunud kalatehase juhi Mart Undresti sõnul naudib nende tootmine Paldiskis just suurepäraseid mereühendusi, aga ka raud- ja maanteeühendusi. Lähedus Tallinnale tagab mugava logistika oma partneritega.

LNG terminal

Alexela on lisaks tsinkimisvabrikule Zincpot ja TIKI treileritehasele alustamas peagi Paldiskisse ka LNG-terminali ehitust, millega kaasneb nii gaasielektrijaama kui ka hüdroakumulatsioonijaama rajamine.

Paldiski Investorteeninduse Programm:

Paldiski Ettevõtjate Liit (PEL) koostöös EAS, HEAK, kohaliku omavalitsusega ning Team Paldiskiga on käivitanud EAS-i poolt rahastatava Paldiski Investorteeninduse Programmi. Selle tulemusena valmisid 2017. aastal Paldiski majandusanalüüsi ja sünteesi ning Infrastruktuuri programmi dokumendid, kus kirjeldati detailselt Paldiski tööstuspiirkonna eeliseid ning samuti sisendeid KOV arengugakavasse tulevikuinvesteeringuteks. Sellele järgnes hange Paldiski piirkonna investorpäringute väärtuspakkumise koostamiseks ja investorite leidmiseks, millega Paldiski ettevõtjate Liit otsis selleks tulevasi partnereid. Projekti eesmärgiks on edastada vähemalt 15 suunatud väärtuspakkumist investoritele, mis tagab 1 investeerimisotsuse aastal 2018 ja 2-3 investeerimisotsust aastatel 2019-2020.

EAS

Fotograaf: Rauno Volmar/Delfi

Klienditugi OÜ 02.09.2019

Võta ühendust

Jäta siia oma kontaktandmed ning kirjelda millist abi meilt ootad ning võtame sinuga ise ühendust.

Fontakt OÜ

Telefon: +372 53 4000 30
E-post: kontakt@klienditugi.ee
Aadress: Tondi 51, Tallinn 11316, Eesti

Registrikood: 11091789
KMKR. nr: EE101235282