Ära lase koroonaviirusel oma ettevõtet põhja vedada!

Me saame iga päev üsna palju vastakat informatsiooni koroonaviiruse levikust ning mõjust inimeste tervisele, kuid üks mis kindel: majandust on ta kollapsi suunas sikutamas juba üsna tugevalt. Sellest annavad tunnistust USA väärtpaberiturul toimuv ning ka meie igapäeva töös tajutav – koosolekute, seminaride ja konverentside tühistamised, ärireiside ärajäämine ning äriprotsessides tekkivad tõrked, kuna inimesed haigestuvad, nende liikumist on piiratud ja kollektiive suunatakse massiliselt töötama kodukontorist.

Kõik see on tekitanud olukorra, kus on tark kasutusele võtta meetmeid oma ettevõtte pinnal püsimiseks, et ei juhtuks sama või veelgi hullemat, mida kogesime juba pea 10 aastat tagasi läbielatud kriisi ajal.

Raha on mõeldud ringlema ning me kõik saame praegusele majandussurutisele ise kaasa aidata, kas pidurdades oma tegevusetusega rahavooge ja süvendada kriisi, või siis vastupidi, leeevendades seda sellega, et aitame kaasa raha liikumisele ja hoiame nii majandust toimimas. Teist varianti toetab suure tõenäosusega suurem osa ettevõtjaid, kes on valmis selleks ka oma tööprotsesse vastavalt praegusele olukorrale kohandama.

Müük on see, mis ettevõtte käivet toidab nagu hapnik hoiab käigus inimorganismi. Iga kriisi ajal on oluline kohanduda, säilitades samas panustamise müüki ja turundusse. Klienditugi OÜ alustas oma tegevust 2006. aastal, kui Eesti majanduslik olukord oli suurel määral pessimistlik. Me aitasime ettevõtetel oma protsesse muuta ja avastada uusi müügivõimalusi. Paljud neist firmadest tulidki lootusetust olukorrast väga edukalt välja, leides uusi kliente uutelt turgudelt ja suurendades oma käivet olemasolevail turgudel. Tänaseks on suur enamus meie tolleaegseid kliente endiselt hea majandusliku tervise juures ja töötavad edukalt.

Klienditugi soovitused koroonapandeemia ajal ning sellega paratamatult kaasneva majandussurutise ajal, et säilitada ja tõsta oma müüginumbreid:

  • töötage kodus, et vältida nakatumist oma meeskonnasiseselt ja klientide hulgas, mis võib ettevõtte tegevust halvata väga suures mahus.
  • leidke ja tehke endale selgeks argumendid, kuidas teie tooted/teenused aitavad teie klientidel paremini kriisiga hakkama saada. Kasutage müümisel just neid argumente!
  • kodus töötamise aega kasutage olemasolevate klientide hoidmiseks ning uute kliendisuhete loomiseks.
  • kasutage kliendikoosolekute läbiviimiseks videosildasid, milleks on tänapäeval väga palju erinevaid lahendusi nagu näiteks Zoom, Skype, Microsoft Teams jms.
  • võtke kasutusele sobiv CRM lahendus, mis võimaldab tööd korraldada, läbi viia ning kodus töötavate müüjate sooritusi jälgida. Tutvu meie hea ja kiiresti kasutusele võetava lahendusega www.kliendihaldus.ee
  • head kõnekeskuse lahendused (ka Klienditugi poolt pakutav) võimaldavad teostada ja vastu võtta, salvestada ja mõõta kõnesid kõikjal, kus on Internet, ka kodukontoris.
  • müügi kasvatamiseks kasutage spetsialistide abi, kes aitavad teil panna kokku õige kliendibaasi potentsiaalsetest klientidest ja vajadusel need ka läbi helistada, kaardistada kliendi vajadused ja videokohtumised kokku leppida.
  • otsige kliente turgudelt, kus üldine paanika pole veel maad võtnud meie B2B.Experti ekspordispetsialistide abil. Saame teid abistada pea 40 riigis üle terve maailma.

Värskeid nippe ja soovitusi, kuidas praeguses olukorras paremini müüki teha, saate lugeda ka  Klienditugi Facebooki lehel https://www.facebook.com/klienditugi/

Kui konkurendid on hetkel äraootaval seisukohal, siis ellujääjad tegutsevad, otsivad uusi võimalusi ning pööravad tekkinud situatsioonis oma toote või teenuse argumendid enda kasuks. Kriisisituatsioon on ajutine, lühinägelik mõtlemine võib viia hävinguni. Püsige terved ja tegutseme edasi!

Klienditugi OÜ partnerid Siim Salme ja Rene Sildvee
www.klienditugi.ee

Klienditugi OÜ 17.03.2020

Võta ühendust

Jäta siia oma kontaktandmed ning kirjelda millist abi meilt ootad ning võtame sinuga ise ühendust.

Fontakt OÜ

Telefon: +372 53 4000 30
E-post: kontakt@klienditugi.ee
Aadress: Tondi 51, Tallinn 11316, Eesti

Registrikood: 11091789
KMKR. nr: EE101235282